Fittingler ve Armatürler

LABORATUVAR FİTTİNG VE ARMATÜRLERİ

Laboratuvar fitting ve armatürleri, hava, su, vakum, yanıcı gaz, basınçlı hava, v.s. için özel olarak DIN 12918 standardına göre üretilecektir. Akışkan türüne bağlı olarak armatür tipi DIN EN 13792 standardına bağlı olarak renk kodlaması belirlenecekti. Armatürlerin valf malzemesi, yüksek sıcaklıkta preslenmiş malzemeden üretilecektir. Armatürler enamel kaplı olacaktır.

Laboratuvar fittingleri en iyi kalite pirinçten imal edilmiş olmalı, kullanıma uygun olan yerlerde plastik gibi diğer malzemeler de kullanılmalıdır.

Laboratuvar fittingleri tüm pirinç parçaları, kimyasal maddelere, korosif ortamlara dayanıklı ve güçlü polyester toz enamel ile kaplanmış olmalıdır. Böylece kimyasal ortamlara dayanıklı bir dış yapısı olmalıdır. Laboratuar  fittingleri modern laboratuvarların ihtiyaçlarına göre özel dizayn edilmiş olmalıdır.

Laboratuvar fittingleri , iyi performans, dayanıklılık , kolay kullanım, çeşitlilik, estetik dizayn ile kolay temizlenme ve çekici görünüş gibi özelliklere göre imal edilmiş olmalıdır.

Laboratuvar fittingleri , monte edildiğinde, montaj pozisyonunda, tamamen sabit kalmasını sağlayan kolay motaj ekipmanları ile birlikte temin edilmelidir. Bu sayede fittingler hatalı montajdan dolayı hareket ederek kaçaklara neden olmamalıdır.

 Laboratuvar fittingleri ,standart BPS ( İngiliz Standart Dış Boru Dişi ½ inç ) dişli olarak gönderilmelidir.

Laboratuvar su fittingleri yerel su şebekesine göre dizayn edilmiş olmalıdır. Su fittinglerinin çalışması ve konfigürasyonu  modern bir laboratuvarın ihtiyaçlarını karşılayacak uygunlukta olmalıdır.

Laboratuvar fittingleri’nin çoğu modeline göre  “ nozzle ” sı sökülür-takılır tipde olmalıdır. Nozzle’lar musluk ağzına döner somun ile takılır tip olmalıdır.

Laboratuvar fittingleri’nin volanları, DIN 12920:1995-10 ‘a göre renk kodlamasına sahip olmalıdır.

Laboratuvar fittingleri fabrikada kaçak testine tabi tutulmalıdır.

BİZE ULAŞIN

HARİTADAKİ YERİMİZ